PKO: Korona przegrywa z Orkanem Śmiłowo

Korona Stróżewo przegrała swój piąty mecz w sezonie. W niedziele lepszy od piłkarzy Marka Trzebnego okazał się zespół Orkanu Śmiłowo, wygrywając 1:0.

W rundzie jesiennej Orkan Śmiłowo, główny kandydat do awansu do IV ligi, wygrał w Stróżewie i to zdecydowanie, bo aż 0:6. Tym razem taki wynik nie padł, ale koroniarze z boiska zeszli pokonani.

Z powodu kontuzji nie zagrał Michał Andrzejczak, natomiast w pierwszej 11 wyszedł Wojciech Siwek, którego zabrakło podczas meczu z Leśnikiem Margonin. Miejsce na prawej pomocy tym razem zajął Michał Bobrowskie, a Daniel Gapiński usiadł na ławce.

Początek spotkania był nieco lepszy w wykonaniu gości. To Korona częściej utrzymywała się przy piłce i rozgrywała akcje na połowę przeciwnika. Jedna na niewiele to się zdało, ponieważ konkretnych sytuacji bramkowych nie było. Defensywa Orkanu spisywała się bardzo dobrze. Udało się oddać kilka strzałów, ale były one niecelne albo też nie sprawiły problemu bramkarzowi. Gospodarze stworzyli sobie również kilka okazji bramkowych, ale nie zdołali pokonać golkiper Korony. Tym samym do przerwy było 0:0.

Druga połowa w wykonaniu Orkanu była zdecydowanie lepsza, niż pierwsza. Piłkarze Marka Trzebnego cofnęli się nieco do defensywy, przez co rywale mieli więcej miejsca w środku pola. Dzięki temu też trzykrotnie na przestrzeni kilku minut zmusili Artura Nowaka do zaprezentowania swoich umiejętności. W odpowiedzi bardzo dobrą okazję zmarnował Paweł Kurnik, który po podaniu od Michała Bobrowskiego, znalazł się w sytuacji sam na sam. Ten pojedynek wygrał jednak bramkarz gospodarzy. Częstsze ataki zawodników Orkanu spowodowały, że w końcu udało się im umieścić piłkę w siatce. Na listę strzelców w 67 minucie wpisał się Kamil Kosiński. Po starcie bramki przyjezdni zaczęli grać znacznie ofensywniej, mając nadzieję na doprowadzenie do remisu. Ataki jednak były dobrze zatrzymywane przez obronę gospodarzy, którzy wyprowadzali bardzo groźne kontrataki. Za każdym razem jedna w bramce spisywał się Nowak i wynik do końca meczu nie uległ zmianie.

Orkan Śmiłowo 1:0 Korona Stróżewo
57 min. Kamil Kosiński