PP: Korona z Iskrą powalczy o finał

W środę 23 października zostaną rozegrane mecze półfinałowe Pucharu Polski okręgu pilskiego, w którym Korona Stróżewo zagra z Iskrą Szydłowo.

- W ligowym spotkaniu, z Wyszynami było widać, że nasi zawodnicy myślami są przy pucharowym spotkaniu. Iskra to drużyna grająca w wyższej lidze, ale szanse będą 50 na 50. My w ostatnim czasie jesteśmy w dobrej dyspozycji i z pewnością będzie ciekawe spotkanie - mówi Michał Andrzejczak, koordynator zarządu klubu i napastnik Korony.

Początek sezonu w wykonaniu Korony był dość słaby. Bilans w pięciu spotkaniach to trzy remisy, 1 wygrana i 1 porażka. Taki przebieg można wybaczyć, biorąc pod uwagę, że w przerwie letniej doszło do małej rewolucji kadrowej. Mimo dobrej gry i okazji strzeleckich w oczy mocno raziła nieskuteczność. Jednak z każdym kolejnym spotkaniem było lepiej - co najważniejsze - poprawiła się skuteczność. Efekt? 41 bramek strzelonych w 11 kolejkach, co jest trzecim najlepszym wynikiem w lidze.

Kolejne wygrane w Pucharze Polski z Radwanem Lubasz, Sokołem Mieścisko, Polonią Chodzież, a także walkower z Wenusem Jędrzejewo spowodował, że podopieczni Tomasza Gerke w drabince pucharowej dotarli aż do półfinału, w którym zmierzą się z Iskrą Szydłowo. - Z każdym spotkaniem widzimy, że nasza gra wygląda lepiej, ale są jeszcze spore braki. Tę drużynę stać na więcej - twierdzi Radosław Jopp.

Iskra Szydłowo prowadzona przez Piotra Sochackiego zmagania w Pucharze Polski rozpoczęła od 1/8 finału, w którym wygrali 4:1 ze Spartą Złotów. W kolejnej rundzie Iskra wymęczyła zwycięstwo 0:1 z Derby Stara Łubianka. Teraz przyjdzie czas zmierzyć się z Koroną.

Spotkanie to będzie miało kilka dodatkowych podtekstów. W drużynie Iskry Szydłowo gra były zawodnik Korony - Łukasz Walkowiak. Natomiast w Koronie występuje trzech ex zawodników Iskry, to Sebastian Mikołajczak, Daniel Kozak i Kamil Kosiński.

Dodatkowo na przeciwko siebie mogą stanąć bracia, bo w Iskrze Szydłowo występuje brat Sebastiana Miikołajczaka - Adrian. Kto z tego starcia wyjdzie zwycięsko? Wszystko zweryfikuje boisko.

Korona Stróżewo - Iskra Szydłowo

Data: 23 października, środa, godzina 15:45