Rusza PKO! Pierwsza na odstrzał Łobżenica

Można powiedzieć w końcu, bo aż po 143 dniach rusza Pilska Klasa Okręgowa. Pierwszym przeciwnikiem w wiosennym meczu Korony Stróżewo będzie zespół sąsiadujący w tabeli Pogoń Łobżenica.

Z pewnością mecz ten nie będzie można wpisać do kategorii łatwych, bowiem stróżewski zespół jest po dość istotnych zmianach i jej dyspozycja to niewiadoma. Najistotniejsza zmianą wydaje się być zmiana na stanowisku trenera. Jak już wszyscy wiemy, stery po Piotrze Jankowskim objął dotychczasowy zawodnik i kapitan Korony, Marek Trzebny. Mecze sparingowe pod jego wodzą wyglądały różnie, lepsze mecze były przeplatane gorszymi, wiec trudno z nich wyciągnąć jakiekolwiek wnioski. Doszło również do kilku zmian kadrowych.

W niebiesko-białych barwach nie zobaczymy już m.in. Kacpra Kamińskiego, Tomasza Gerke czy też Damiana Szacfera. Mimo wszystko, nowy szkoleniowiec jest pełen optymizmu i interesują go tylko i wyłącznie trzy punkty. Nie ważne z jaką grą i z jakim rezultatem, ale to Korona ma wrócić zwycięska.

Najbliższy przeciwnik, Pogoń Łobżenica na pewno będzie wymagającym rywalem i będzie chciała wykorzystać atut własnego boiska. Piłkarze Zbigniewa Krzostki podobnie jak Korona, w meczach kontrolnych radziła sobie przeciętnie, jednak nie można ich lekceważyć. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na Pawła Wachowiaka, który niewątpliwie jest najjaśniejszą postacią Pogoni. Zresztą strzelenie czternastu bramek mówi samo za siebie. W jesiennej potyczce lepszy okazał się zespół Korony, który po bardzo emocjonującym meczu ostatecznie wygrał 4:3 po trzech bramach Macieja Dąbrowskiego i jednym trafieniu Marka Trzebnego. Miejmy nadzieję, że w sobotę będzie podobnie.

Pogoń Łobżenica – Korona Stróżewo
Sobota, 29 marca 2014 roku, godz. 14:00