Seniorzy: Korona wygrywa drugi mecz sparingowy

Korona Stróżewo w czwartym meczu sparingowym odniosła drugie zwycięstwo. Na boisku w Wągrowcu piłkarze Tomasza Gerke pokonali Sokół Szamocin 2:1.

Sokół Szamocin, tak jak dotychczasowi wszyscy sparingpartnerzy, stróżewskiej drużyny występują w klasie okręgowej. Po rundzie jesiennej w tabeli zajmują piąte miejsce, mając na koncie 25 punktów i tracąc siedem punktów do podium.
Pierwsza połowa w wykonaniu koroniarzy była bardzo słaba. To rywale dłużej utrzymywali się przy piłce i stwarzali sobie lepsze sytuacje podbramkowe. Mimo kilku okazji strzeleckich tylko raz zdołali pokonać golkipera Korony. Na listę strzelców wpisał się Jakub Szołdra.

Druga połowa to już odmieniona Korona. Piłkarze zagrali zdecydowanie agresywniej, składniej i zaczęli stwarzać sytuacje podbramkowe. Do okazji strzeleckich dochodzili po dobrych akcjach, przeprowadzających na bokach lewej i prawej pomocy. Właśnie po jednym z nich do wyrównania doprowadził Marcin Hadała, wykorzystując podanie Mikołaja Siatkowskiego. Ten sam zawodnik przed końcem meczu wyprowadził Koronę na prowadzenie po bliźniaczej akcji po drugiej stronie boiska, a asystę zaliczył Michał Andrzejczak. Na pochwały zasługuje również Dawid Kaczmarek, młody bramkarz koroniarzy, popisując się kilkoma dobrymi interwencjami.

Korona Stróżewo: Artur Nowak – Wojciech Siwek, Norbert Trzebny, Mateusz Abram, Andrzej Gapiński – Bartosz Antosik, Tomasz Nijak, Maciej Dąbrowski, Daniel Kryś,  Mikołaj Siatkowski – Oskar Wituchowski

Zagrali również: Dawid Kaczmarek, Radosław Jopp, Michał Andrzejczak, Krystian Urbański, Marcin Hadała, zawodnik testowany, zawodnik testowany