Transfery: Pięciu zawodników dołącza do Korony

W Koronie Stróżewo podczas przerwy zimowej doszło do zmian kadrowych. Na kilka dni przed rozpoczęciem rundy wiosennej, wszystkie sprawy formalne w kwestii transferów zostały załatwione. Tym samym do stróżewskiej drużyny dołączyło pięciu zawodników, w tym czterech ze Stelli Białośliwie.

Mateusz Abram - środkowy obrońca, 21 lat

Pierwszym nabytkiem Korony został Mateusz Abram, który ma wzmocnić linie obrony. Po odejściu Rafał Skiby oraz Dawida Chmielnickiego, wystawianego czasami na tej pozycji, obowiązkiem było sprowadzenie środkowego obrońcy.

21-letni zawodnik ostatnie pół roku spędził w Leśniku Margonin, gdzie był wypożyczony z Sokoła Szamocin. Tego czasu nie wspomina jednak zbyt dobrze. - Nie czułem się doceniony w tym klubie, dlatego postanowiłem odejść i spróbować czegoś innego - wyjaśnia Mateusz Abram i dodaje: - Mogę zapewnić, że będę ciężko pracował na treningach. W każdym spotkaniu będę dawał z siebie wszystko. W drużynie jest fajna atmosfera. Zostałem dobrze przyjęty przez chłopaków i cieszę się, że będę grał dla tego klubu.

Wojciech Skarupa - napastnik, 23 lata

- Moja obecna ścieżka sportowa, prowadzi ku temu, aby pomóc się utrzymać Koronie w lidze oraz poprawić swoje umiejętności piłkarskie. Lubię wyzwania, dlatego jak najbardziej chce pomóc drużynie - mówi Wojtek.

Do Korony trafił dzięki obecnemu zawodnikowi stróżewskiego zespołu - Tomaszowi Nijakowi, którego zna od dziecka i to on zaproponował mu, aby sprawdził swoje umiejętności w zespole Tomasza Gerke.

- Jestem przekonany, że dam drużynie dużo motywacji, wsparcia koleżeńskiego nie tylko na boisku. Mam charakter wojownika, dlatego myślę, że dam drużynie dużo dobrego. Jestem bardzo zadowolony z przyjęcia mnie do drużyny. Cała szatnia jest nastawiona pozytywnie. W takiej atmosferze dokonamy cudów na boisku - deklaruje.

Seweryn Kuczkowski - środkowy pomocnik, 28 lat

Seweryn w swojej przygodzice z piłką reprezentował już takie kluby jak: GLKS Krajna Sławianowo, Sokół Kościerzyn Wielki, GLKS Wysoka czy też Stella Białośliwie.

- Tak jak wszyscy zawodnicy, którzy dołączają razem ze mną do Korony, chcę pomóc drużynie w utrzymaniu się. Jestem typem zawodnika walecznego, nigdy nie odkładam nogi. Myślę, że w każdej drużynie przyda się taki zawodnik. W zespole panuje fajna atmosfera, mamy fajny zespół i teraz trzeba tylko ciężko trenować oraz pokazać na boisku nasz potencjał - mówi Seweryn.

Sebastian Matlak - boczny pomocnik, 22 lata

Sebastian, jako piłkarz, od najmłodszych lat grał w Stelli Białośliwie. Jednak na zmiane klubu miało kilka czynników. - Wychowałem się w Białośliwiu i zawsze będę miał sentyment do tego klubu. Mam za sobą regularną grę w seniorach, dlatego też postanowiłem spróbować swoich sił w wyższej klasie rozgrywkowej - mówi.

22-letni zawodnik wierzy w to, że Korona utrzyma się w lidze międzyokręgowej. - Drużyna przyjęła mnie bardzo dobrze i w szatni panuje mega pozytywna atmosfera. Na treningach wszyscy ciężko trenujemy, bo wiemy, jaki jest cel na tę rundę. Myślę, że koledzy nie zawiodą się moją postawą na boisku - dodaje.

Michał Momot - boczny obrońca, 21 lat

Michał grę w piłkę rozpoczął w Stelli Białośliwie, ale - jak sam podkreśla - gra w Koronie podejmuje jako wyzwanie. - Wiem, że jest to wymagająca przygoda z piłką. Poziom gry z pewnością jest wyższy, niż w okręgówce - twierdzi.

Jego zaletą z pewnością jest szybkość i wytrzymałość, ale ma również inne cechy. - Jestem typem piłkarza nieustępliwego. Swoją determinacją i zawziętością chciałbym zarażać pozostałych zawodników, którzy przyjęli mnie bardzo dobrze do drużyny. Wierzę, że jesteśmy w stanie się utrzymać w lidze i będę robił wszystko dla dobra drużyny - kończy.