Derby z Sokołem na zakończenie rundy jesiennej

Korona Stróżewo w sobotę 16 października w derbowym pojedynku zmierzy się z Sokołem Szamocin. Początek spotkania o godzinie 12:00. Dla kibiców zostanie przeprowadzone losowanie nagród w przerwie meczu, a także będą mogli napić się darmowej herbaty.

Spotkanie derbowe numer cztery.

Mecze derbowe zawsze wzbudzają zainteresowanie. Tym razem powinno być podobnie. Po konfrontacji z Polonią Chodzież, Kłosem Budzyń i Iskrą Wyszyny tym razem piłkarzom Tomasza Gerke przyjdzie zmierzyć się Sokołem Szamocin. Po rozegraniu 14. kolejek klasy okręgowej Korona Stróżewo z dorobkiem 30 punktów zajmuje czwarte miejsce, z kolei Sokół Szamocin na swoim koncie zgromadził 21 “oczek”, co daje im ósmą pozycję w ligowej tabeli. Klubowi działacze przygotowali nagrody, które zostaną rozlosowane w trakcie meczu. Do wygrania tym razem będzie toster, bon do sklepu Rossmann o wartości 50 zł oraz książkę o tematyce sportowej. Ponadto przewidziana jest darmowa herbata dla kibiców.

Siata przeciwko byłej drużynie.

Oprócz podłoża derbowego to spotkanie będzie miało dodatkowy smaczek dla jednego z zawodników stróżewskiego zawodnika Mikołaja Siatkowskiego, który zagra przeciwko swojemu byłemu klubowi. Jak podchodzi do tego faktu? - Mam tam nadal wielu przyjaciół. Jest to na tyle ważne dla mnie spotkanie, bo wystąpię przeciwko swojej byłej drużynie, tam zaczynałem swoją przygodę z piłką i praktycznie tam wszystko się rozpoczęło. Mają świetnego trenera, którego darzę wielkim szacunkiem, ponieważ w niejednej sytuacji mi pomagał. Będzie to trudny mecz, bo będę chciał z Koroną zdobyć punkty, a chłopcy z Szamocina mi tego nie ułatwią - mówi.

Sokół postawi się Koronie?

Potencjał drużyny i aspiracje klubu są zdecydowanie większe, niż wskazuje na to miejsce w tabeli. Drużyna w głównie oparta na młodych zawodnikach zbiera cenne doświadczenie w piłce seniorskiej. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na Jakuba Szołdrę, najskuteczniejszego zawodnika Sokoła. W tym sezonie dwunastokrotnie pokonywał bramkarza rywali i w ostatniej kolejce rundy jesiennej ten dorobek będzie chciał powiększyć. Także defensywa Korony będzie musiała grać bardzo rozważnie, aby nie popełnić rażących błędów.

Korona Stróżewo - Sokół Szamocin
Data: sobota, 16 październik, godzina 12:00