Z Pogonią Łobżenica przed własną publicznoscią

Korona Stróżewo na własnym boisku podejmie Pogoń Łobżenicę w ramach IX kolejki ligi międzyokręgowej. Początek spotkania o godzinie 16:00.

Po dwóch porażkach z rzędu koroniarze z pewnością będą chcieli wygrać. Jednak sobotni przeciwnik w ostatnich trzech spotkaniach wygrywał, odpowiednio 4:6 z Płomieniem Połajewo, 1:2 z Leśnikiem Margonin i 1:4 z Błękitnymi Wronki. Po rozegranych ośmiu kolejkach łobżenicka drużyna zajmuje piąte miejsce w tabeli, mając na koncie 13 punktów.

Piłkarze Korony podchodzą do rywala z szacunkiem, ale będą chcieli wygrać za wszelką cenę. – Chociaż Pogoń to spadkowicz z IV ligi, to ma bardzo dobrych piłkarzy. Mają serię trzech zwycięstw z rzędu, ale każda passa kiedyś musi się zakończyć. My natomiast chcemy się przełamać. To będzie ciekawy pojedynek – wyjaśnia Bartosz Antosik.

Trener Marek Trzebny dodaje: - Podejdziemy z szacunkiem, ale bez strachu. Musimy wyeliminować błędy, które w ostatnich spotkaniach pojawiały się zbyt często. Będziemy chcieli zagrać „swoje”, stać nas na zwycięstwo. Wierzę w swoich zawodników, którzy wielokrotnie udowadniali, że mają wysokie umiejętności. W sobotę liczę, że trzy punkty zostaną w Stróżewie.

Przeciwko Pogoni Łobżenicy z powodu kontuzji nie będzie mógł zagrać Daniel Kryś. Z przyczyn osobistych zabraknie również Wojtka Siwka. Trener jednak będzie mógł liczyć na Rafała Skibę, który ostatnio zmuszony był pauzować z powodu nadmiaru kartek. Powoli do formy wraca również Maciej Dąbrowski, który mecz może już rozpocząć w wyjściowym składzie. – Całych 90 minut z pewnością nie wytrzymam, ale czuje się już na tyle dobrze, aby wyjść od początku. Decyzja jednak należy do trenera – mówi Dąbas.

Korona Stróżewo – Pogoń Łobżenica
Data: sobota, 29 września, godzina 16:00
Miejsce: Stadion w Stróżewie
Sędziowie: Dawid Kaniewski, Jakub Gryń, Wojciech Schoen